Zoo – Dvůr Králové nad Labem

Jen 16 km od ubytování Josefov můžete navštívit druhou největší zoologickou zahradu v Česku – Zoo Dvůr Králové nad Labem. Zoo se přednostně orientuje na africká zvířata, a to již od konce 60. let 20. století.

Vedle klasické pěší pochůzky mezi expozicemi tradiční zoo umožňuje v části safari také projížďky mezi zvířaty buď upravenými turistickými autobusy, anebo ve vlastních vozech návštěvníků. Součástí zoo je také galerie obrazů Zdeňka Buriana, slavného ilustrátora pravěku.

Příjemné odpoledne zde můžete strávit spolu s 2737 zvířaty na ploše 93 hektarů. Do Zoo smějí i psi, vstup nemají povolen pouze do tří pavilonů.

Zoo obývá téměř 300 druhů zvířat a nechybí zde pavilon šelem, africká savana, ptačí svět, vodní světy, jedovatá Afrika, nosorožci, pavilon goril, expozice drilů, okapi, hrošíci, surikaty a mnoho dalších.

Oficiální stránky Zoo

Jednou z novějších expozic je městečko Tiébélé, které je napodobeninou stejnojmenné osady v africké Burkině Faso – ta je známá barevným zdobením domů. Expozice byla otevřena v roce 2016. Její součástí je africké muzeum a také výběhy pro některá africká zvířata.